تنبیه کردن ترکيه امارات صادرات انگلستان

تنبیه کردن: ترکيه امارات صادرات انگلستان آمار گمرک اخبار اقتصادی آمار صادرات گمرک صادرات به انگلستان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بر سر پیمان خود تا سر جان ایستاده‌ایم/ اگر کسی با برجام مخالف است به ترامپ دل

رئیس‌جمهور تاکید کرد: همه انقلاب این بود که مردم بگویند رعیت نیستیم و همه ما شهروندیم و شاه نمی‌خواهیم و قانون می‌خواهیم هر کسی در کشور مسئولیتی دارد، بالاتر از

بر سر پیمان خود تا سر جان ایستاده‌ایم/ اگر کسی با برجام مخالف است به ترامپ دل

روحانی: بر سر پیمان خود تا سر جان ایستاده ایم/ والله پیامبر هم شنود نمی گذاشت/ اگر کسی با برجام مخالف است به ترامپ دل نبندد

عبارات مهم : قانون

رئیس جمهور تاکید کرد: همه انقلاب این بود که مردم بگویند رعیت نیستیم و همه ما شهروندیم و شاه نمی خواهیم و قانون می خواهیم هر کسی در کشور مسئولیتی دارد، بالاتر از قانون نیست و وظیفه ای مهم تر از اجرای قانون ندارد همه باید ذیل قانون کار کنیم.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی در نخستین اجلاس ملی گزارش حقوق شهروندی عنوان کرد: امروز جهت من روز بسیار مهمی هست؛ عنوان حقوق شهروندی و توجه مردم عزیز و دولت و همه مسئولان به این مساله می تواند جهت آرامش جامعه و امنیت و احقاق حقوق مردم و احساس عدالت و تساوی در جامعه بسیار مهم باشد.

بر سر پیمان خود تا سر جان ایستاده‌ایم/ اگر کسی با برجام مخالف است به ترامپ دل

یکی از حقوق شهروندی ما همین بلندگو است که یک روزی باید درست شود

وی با اشاره به اختلال در صدای بلندگوی برنامه گفت: یکی از حقوق شهروندی ما همین بلندگو است که یک روزی باید درست شود. در قدیم در مجالس روضه خوانی کسی گفت دو چیز درست نمی شود یکی بلندگو یکی چایی. امیدواریم این حق شهروندی کم کم درست شود.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: همه انقلاب این بود که مردم بگویند رعیت نیستیم و همه ما شهروندیم و شاه نمی‌خواهیم و قانون می‌خواهیم هر کسی در کشور مسئولیتی دارد، بالاتر از

روحانی تاکید کرد: در دولت یازدهم چند مساله جهت ما مهم بود؛ یکی طرح تحول سلامت، دیگری آرامش در پرسشها اقتصاد،ی یکی برجام و دیگری اینترنت و حقوق شهروندی بود. جهت ما این ها (نمی گویم عین هم) اهمیت داشت. در ۱۰۰ روز اول دولت یازدهم شبی که گزارش می دادم ، همزمان سایت حقوق شهروندی باز شد و پیش نویس حقوق شهروندی در اختیار مردم قرار داده شد و بسیاری از اساتید حقوق و بازیگران و صورت های معروف و فرهیختگان اظهارنظر کردند و چندبار این منشور اصلاح شد و حدود ۸ جلسه با حضور اساتید معروف حقوق گذاشتم و نتیجه آن منشور حقوق شهروندی بود که در ۱۲۲ ماده تنظیم و رونمایی و منتشر شد.

هر کسی در کشور مسئولیتی دارد، بالاتر از قانون نیست

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: آن وقت بعضی گفتند حالا نزدیک انتخابات است و فلانی می خواهد کار تبلیغاتی کند و مثل خیلی چیزهای دیگر فراموش می شود همان روز هم راجع به این منشور اعلام کردم و گفتم از اهداف بزرگ ما اجرای تمام این منشور است.

بر سر پیمان خود تا سر جان ایستاده‌ایم/ اگر کسی با برجام مخالف است به ترامپ دل

وی گفت: جهت چه انقلاب کردیم ؟ در طول این ۱۱۰ سال این همه مبارزات جهت چه بود؟ در یک کلمه مردم می درخواست کردند به حقوق مادی و معنوی خود برسند. مردم انقلاب کردند که به حق ارزش برسند جهت همین نقد می کنند و در انتخابات شرکت می کنند دستیابی به حقوق مسلم انسان ها حق طبیعی هست. یعنی از انقلاب مشروطه ملت ما گفت که نمی خواهم رعیت باشم و آقایی آن اوج به اسم شاه باشد و فرمانروایی کند و من مجری فرمان او باشم. همه انقلاب این بود که مردم بگویند رعیت نیستیم و همه ما شهروندیم و شاه نمی خواهیم و قانون می خواهیم هر کسی در کشور مسئولیتی دارد، بالاتر از قانون نیست و وظیفه ای مهم تر از اجرای قانون ندارد همه باید ذیل قانون کار کنیم.

انقلاب کردیم که رعیت نباشیم و شهروند باشیم

رئیس‌جمهور تاکید کرد: همه انقلاب این بود که مردم بگویند رعیت نیستیم و همه ما شهروندیم و شاه نمی‌خواهیم و قانون می‌خواهیم هر کسی در کشور مسئولیتی دارد، بالاتر از

رئیس دولت دوازدهم تاکید کرد: همه باید ذیل قانون کار کنیم ، این را امام فرمود، پیغمبر اسلام هم باید تحت قانون کار می کرد. قرآن به پیغمبر می گوید اگر از قانون منحرف شود او را دو برابر مجازات می کنیم لیکن تو مجری قانون هستی، اصل قانون هست. حتی اگر پیغمیر باشی باید قانون را رعایت کنی.

وی ادامه داد: قانون الهی را پیغمبر آورده که اجرا شود، اگر پیغمبر گفته نماز بخوانید خودش اول خوانده، اگر گفته ذکات بدهید اول خودش این کار را انجام داده هست. شما یک کار پیدا کنید که پیغمبر دستور داده باشد ولی عمل نکرده باشد، پیغمبر قبل از همه مومن بود و عمل کرده بود به آن چه به عنوان فهم ما تقلی می شود.

بر سر پیمان خود تا سر جان ایستاده‌ایم/ اگر کسی با برجام مخالف است به ترامپ دل

روحانی با اشاره به این که همه مردم از حقوق شهروندی باید برخوردار شوند، عنوان کرد: ما انقلاب کردیم که رعیت نباشیم و شهروند باشیم و هیچ کسی بالاتر از قانون نباشد حقوق شهروندی یعنی همه طبق قانون عمل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بسیار جهت ما مهم بود مردم ما دسترسی به اطلاعات داشته باشد، یکی از بااهمیت ترین حقوق شهروندی دسترسی به اطلاعات هست. همه باید بدانند چه خبر است و چه اتفاقی می افتد.

خوشحالم در اینترنت راجع به بودجه غوغا به پا شد و همه اظهارنظر کردند

رئیس جمهور ادامه داد: من به دولت دستور دادم که اگر وزارت منزل ها طرح و یا لایحه ای دارند قبل از این که در دولت مطرح شود باید روی سایت آن وزرات منزل بیاید و مردم در جریان باشند، حال ممکن است این طرح دو ماه بعد در دولت مورد بررسی قرار بگیرد ولی مردم باید بدانند که ما در هیأت دولت راجع به چه بحث می کنیم .

روحانی ادامه داد: ما مقامی بالاتر از خادمی و خدمت به مردم نداریم. به گفته امام همه مردم کشور عزیزمان ایران ولی نعمت های ما هستند، ما آمده ایم که خدمت کنیم. شما نمی دانید در این روزهای اخیر من چقدر خوشحالم هنگامی که بودجه رفت مجلس، از فردا در اینترنت غوغا به پا شد و همه اظهارنظر کردند.

وی تاکید کرد: همه مردم به صحنه آمدند، مجلس را نقد می کردند، دولت و شخص مدیر جمهور را نقد می کردند، دست ارزش درد نکند. من دستشان را می بوسم، باید خادم و نماینده خودتان را نقد کنید، راجع به بودجه ها مردم صحبت می کنند و حقشان است .

برخی دستگاه های فرهنگی بودجه گرفتند و آن را صرف تخریب دولت کردند

روحانی با بیان این که مردم باید حرف خود را بگویند، این حق مردم هست، اظهار داشت: مردم مقایسه می کنند فلان دستگاه فرهنگی آیا این قدر زیاد بودجه دارد؛ اهلا و سهلا. همه چیز با مردم است مجلس و دولت نماینده مردم هستند.

وی تاکید کرد: اگر اکثریت مردم می گویند این پول زیاد هست، حق با ملت هست، خب یک فهرست بلند بالایی بود ۱۷ دستگاه متفاوت فقط اول سال پول می گرفتند و یک روز هم دیر می شد صدایشان درمی آمد پول را می گرفتند و خداحافظ، حال بماند که بعضی از این پول ها صرف تخریب دولت می شد، این پول ها کجا رفت؟ من پشت این تریبون به وزیر اقتصاد و خزانه دستور می دهم از سال آینده هر بودجه ای را بلافاصله در سایت اعلام کنند و مردم ببینند و مردم بدانند پول به کجا می رود و چگونه خرج می شود.

اگر می خواهیم مسئله آب را حل کنیم باید از اینترنت استفاده کنیم

روحانی یادآور شد: مردم باید بدانند پول خزانه به کدام نهاد و دستگاه داده می شود. می گویند دستگاه عمومی غیردولتی هستیم ولی اگر از خزانه قرار شد پول بگیرند باید به مردم گزارش دهند. مگر غیر از این راهی جهت جلوگیری از فساد داریم؟ اگر صدها شرکت مبارزه با فساد باشد و ده ها دادگاه به پرونده فساد پیگیری کند نمی توانیم فساد را ریشه کن کنیم، باید در اتاق شیشه ای برویم نورافکن روی ما باشد. در این ۴ سال روزی نبوده که با ارگان ها و دستگاه هایی بحث نکنیم که می گفتند آن شبکه را ببندیم و فیلتر کنیم می گفتند باید بزرگراه را از بین ببریم چون یک راننده تخلف کرده است.

وی افزود: اگر یک تصادف در آزادراه شد باید آزادراه را ببندیم؟ اگر قطار تصادف کرد باید قطار را جمع کنیم؟ مگر می شود از اینترنت خارج شد و بگوییم می خواهیم اشتغال ایجاد کنیم؟ طبق گزارشی ۷۰ درصد خدمات دنیا از طریق اینترنت هست. به این نتیجه رسیدیم اگر می خواهیم مسئله آب را حل کنیم باید از اینترنت استفاده کنیم. نمی شود برگردیم به دنیای ۵۰ سال پیش. درست است که جوانی ما جهت ۵۰ سال پیش است ولی افکار ما باید به روز باشد.

نمی خواهیم بدانیم فلان سیاست مدار به فلانی چه می گوید

رئیس جمهور با بیان اینکه بزرگترین حق جوانان اشتغال هست، گفت: یکی از راه های اشتغال اینترنت هست. یکی از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … که در کشور عزیزمان ایران فعال هست، ۳۰ هزار اشتغال در این شبکه هست. نمی شود این فضا را بخاطر تخلفی بست. نمی خواهم بگویم اینترنت خطر ندارد، درست مانند اتوبان هست. اگر بی احتیاط بروی تو را می زنند. باید آموزش داده شود که در اتوبان دنده عقب نمی روند. یکی از وظایف آموزش و پرورش از دبستان آموزش نحوه استفاده و خطرات اینترنت است.

وی تاکید کرد: ما فضای اینترنت امن و ارزان و ساده می خواهیم. در عین حال فضای امنیتی نمی خواهیم ما نمی خواهیم بدانیم که دو دوست چه می گویند. فلان سیاست مدار به فلانی چه می گوید، مردم را آزاد بگذاریم. آن دوره گذشت والله تالله آن دوره گذشت، ول کنید.

فکر می کنیم ما عقل مطلقیم و مردم بی خبر هستند

رئیس شورای عالی امنیت ملی گفت: قبول کنیم، مردم خیلی به فکر این ها هستند ما فکر می کنیم دیندار فقط ما هستیم. مردم به دین، زبان و لهجه خودشان احترام می گذارند. ما فکر می کنیم ما عقل مطلقیم و مردم بی خبر هستند؛ نخیر. مردم از ما جلوتر هستند.

مدیر شورای عالی شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه دانشجوی ستاره دار نباید داشته باشیم، گفت: بگذارید فضای دانشگاه آزاد باشد. اگر کسی از ما کنتور آب می خواهد از دین او نپرسیم. اگر آب می خواهد به او پول بده برق می خواهد از او نمی پرسیم که با آن چه کار می خواهی بکنی. برق بده پولت را بگیر. طرف می خواهد فوق لیسانس بخواند حراست از همسایه پرسش می کند این جوان خوبی است؟ زنی که در این منزل است همسرش است؟ به تو چه… این غلط ها چیست؟

در امور مردم تفحص نکنید/ والله پیامبر هم شنود نمی گذاشت

وی خاطرنشان کرد: فضا را جهت تکریم مردم باز بگذارید در امور مردم تفحص ننماید، فرمان ۸ ماده ای امام را فراموش نکنیم و هر روز بخوانیم. امام در آن سال هایی که آن همه کشتار بود این فرمان داد و گفت اگر شما وارد منزل ای شدی که قصد داری تروریست بگیری و بعد ورود فهمیدی اشتباه کردی و به عنوان نمونه ابزار غمار پیدا کردی حق نداری گزارش بدهی.

مدیر جمهور تاکید کرد: مگر ما متخصص ساختن پرونده جهت مردم هستیم؟ پیغمبر با علم الهی همه کفار منافقین را می آشنایی مگر به آنها متعرض می شد؟ هنگامی که هم که می خواست محاکمه کند از علم الهی استفاده نمی کرد والله شنود نمی گذاشت. آنقدر در زندگی مردم دخالت نکنیم. شنود موارد مشخص هست. غیر از سه و چهار مورد نیاز به شنود نیست که قانون مشخص کرده هست. کلیه دستگاه های ما باید به قانون عمل کنند تمام دستگاه های امنیتی باید بدانند نوکر خادم مردم هستند.

از همه مردم می خواهم بودجه ۹۷ را ول نکنند

روحانی با بیان اینکه اگر در حقوق شهروندی می خواهیم کشور درست شود و در مسیر درست حرکت کنیم باید فضا را باز و براق کنیم، اظهار داشت: از همه مردم می خواهم بودجه ۹۷ را ول و رها نکنند و ادامه دهید و ببینید در بودجه چه خبر هست. این نورافکن ها باید در همه ردیف ها برود. باید مشخص شود که بودجه دستگاه ها در کجاها خرج می شود.

بر سر پیمان خود تا سر جان ایستاده ایم

وی با بیان اینکه من به عنوان مدیر جمهور سر پیمان خودم تا آخر خواهم بود، تصریح کرد: من از شما مردم می خواهم شما نیز بر سر پیمان بمانید. ما با هم کاری را شروع کردیم. ما باید باهم کار را ادامه دهیم. روحانی در تمام ساعات دولت دوازدهم به شما، رای، نظر، حمایت و انتقاد شما نیازمند هست. شما پرسشگر باشید، وظیفه ما پاسخگویی هست. ما بر سر پیمان خود تا سر جان ایستاده ایم. اگر دست به دست هم بدهیم می توان همه پرسشها را برطرف کرد.

اگر کسی با برجام مخالف است به ترامپ دل نبندد

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تلاش امریکا جهت خروج از برجام خاطرنشان کرد: دو سال از برجام گذشته هست. امریکایی ها چند بار درخواست کردند برجام را از بین ببرند. تا امروز نتوانستند. بعدا هم نخواهد توانستند. اگر کسی با برجام مخالف است به ترامپ دل نبندد. برجام می ماند و ما کار را ادامه می دهیم. طرح تحول سلامت می ماند و این طرح را ادامه می دهیم. آرامش اقتصادی به عنوان یک حق مهم شهروندی ادامه می یابد.

روحانی اضافه کرد: روزی نیست که رشد و تورم کشور یک شبه زیر و رو شود. بنای ما مهار تورم و رشد مثبت اقتصادی هست. بنای ما در بازار سرمایه تعادل صحیح هست. ما با کمک شما و در کنار شما پرسشها را حل می کنیم.

وزیر ارتباطات قول می دهد دستش روی دکمه فیلترینگ نرود

وی با بیان اینکه دولت دوازدهم اینترنت و ارتباط مردم را با دنیا حراست خواهد کرد، ابراز داشت: می دانم بعضی ها صبح تا شب خواب می بینند. آن خواب ها تعبیر نمی شود. به خواب های خود دل نبندید. ما به دنبال فیلتر شدن اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … نخواهیم بود. وزیر ما اینجاست. اینجا قول می دهد دستش روی دکمه فیلترینگ نخواهد رفت.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما پای عهد خود راجع به زنان اقلیت ها و جوانان خواهیم بود، عناون کرد: من از شما می پرسم در اشتغال سال گذشته اشتغالی که صورت گرفت چند درصد مردها و چند درصد زن ها به کارگرفته شدند؟ اشتغال زنان چند سالی منفی بود ولی سال گذشته ۶۷ درصد اشتغال ما مربوط به زنان بوده هست. ما به عهد و پیمان خود وفا کردیم. من به وزارتخانه ها گفتم دو جوان و یک زن را در سطح معاون یا مشاور راه اندازی کنند.

روحانی افزود: تمام کارهایی که به بخش مردمی واگذار می شود باید ۵۰ درصد آنها از جوانان باشند نه آنکه کل آن را به بازنشسته ها بدهیم.

قیمت بنزین و گازوئیل نصف قیمت جهانی گران نخواهد شد

وی با بیان اینکه ما در بودجه ۹۷ هیچ چیزی را گران نخواهیم کرد مگر آنکه بگوییم این پول کجا صرف می شود، یادآور شد: شما در انتخابات گفتید اولویت یک ما اشتغال جوانان ماست. می گویند ممکن است حامل های انرژی گران شود. قیمت بنزین و گازوئیل نصف قیمت جهانی گران نخواهد شد. اگر پولی بابت این مسئله از مردم گرفته شود باید این پول باید صرفا جهت اشتغال جوانان باشد. ۳۰۰ هزار میلیارد تومان جهت اشتغال جوانان تخصیص داده شده است داده ایم. این پول از مردم گرفته نخواهد شد.

رئیس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه محیط زیست جزو حقوق شهروندی هست، بیان کرد: امروز در حالی صحبت می کنیم که مدارس ما به خاطر آلودگی هوا تعطیل هست. من به وزیر نفت و وزیر صنعت می گویم صنعت ما، ماشین ما، بنزین ما، نیروگاه های ما و وسایل گرم کننده ما باید درست شوند. البته باید در روزهایی هم ماشین شخصی استفاده نکنیم.

روحانی ادامه داد: البته از پایتخت کشور عزیزمان ایران بدتر دهلی، پکن و مکزیکوسیتی و بعضی از کشورهای اروپایی هستند. روز به روز باید هوای پاک زیاد شود و هوای ناسالم کمتر شود.

تا سیم کشی ما استاندارد نباشد هر روز پلاسکو اتفاق می افتد

روحانی با بیان این که حقوق شهروندی ما استاندار شدن همه چیز هست، گفت: وزارت کار، وزارت صنعت موسسات، مراکز بهداشت و درمان و هرکاری که در کشور می شود باید استاندارد شود.

وی ادامه داد: نمی شود کسی مجوز داشته باشد پنجره بسازد ولی آن پنجره استاندارد نباشد، نمی شود جایی مجوز جهت درب منزل داشت و آن درب استاندار نباشد، آیا در اروپا یک درب صد سال کار می کند ولی در کشور عزیزمان ایران یک درب ۶ ماه هم دوام نمی آورد؟ آیا در اروپا یک لوله کشی چندین و چند سال کار می کند ولی در کشور ما سر ۶ ماه بعد لوله می ترکد.

رئیس دولت دوازدهم با اشاره به اتفاق پلاسکو گفت: می گوئیم پلاسکو، تا سیم کشی ما استاندارد نباشد هر روز پلاسکو اتفاق می افتد، تا وسائل گرمایشی ما استاندارد نباشد هر روز اتفاق هست، تا در پالایشگاه ها استاندارد رعایت نشود هر روز شاهد آتش سوزی خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: آیا یک قطعه در کشور عزیزمان ایران ۶ ماه زیاد کار نمی کند ولی در اروپا ۶ سال کار می کند؟ آیا پارچه ایرانی ۲ سال کار می کند ولی یک پارچه در اروپا چندین و چند سال کار می کند؟ همه امور ما باید استاندارد شود، مسئله استاندارد بسیار مهم است.

حقوق شهروندی با نوشتن درست نمی شود

رئیس جمهور خطاب به وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: آقای ربیعی آموزش فنی و حرفه ای ما به روز است؟ مطابق استاندارهای جهانی است؟ اگر است اهلا و سهلا ما هفته آینده می آییم جهت بازدید، ولی اگر جهت ۱۰ یا ۱۵ سال پیش است باید استاندارد باشد.

وی تاکید کرد: همه مراکز آموزشی ما باید استاندارد شود، آیا آزمایشگاه های دانشگاه ما استاندارد است؟ ما می خواهیم از آزمایشگاهی که استاندارد نیست مهندس دربیاوریم؟ مردم ما باید تلاش کنیم حقوق شهروندی نهادیه شود، حقوق شهروندی با نوشتن درست نمی شود باید به فرهنگ تبدیل کنید.

روحانی ادامه داد: همه باید اعتراض کنند، اینترنت باید به میدان بیاید، گوشی تلفن همراه ها باید به میدان بیایند جامعه باید استاندارد شود، حقوق شهروندی باید ساختن فرهنگ شود.

۶ ماه یک بار به مدیر جمهور و سالی یک بار به مردم راجع به حقوق شهروندی گزارش دهید

وی با بیان این که وزیر علوم باید دانشگاه را اداره کند، گفت: هر روز به وزیر علوم دستور می دهند، چپ و راست به او دستور می دهند. نمی شود که، وزیر باید دانشگاه را اداره کند وزیر باید حرف بزند. در مسئله وزیر فرهنگ، وزیر ارشاد و وزیر آموزش و پروش مسئول هستند، در سیاست خارجی این وزیر خارجه مسئول است این که نمی شود همه مداخله کنند، معیار ما قانون اساسی و قانون است

رئیس جمهور تاکید کرد : اگر من مدیر جمهور اگر اصل ۱۱۳ قانون اساسی را اجرا نکنم همه باید نقد و اعتراض کنند، ما چیزی فرای قانون اساسی نداریم ، ما فرای قانون نداریم . من خواهش می کنم از همه وزرا، استانداران، مسئولین، نهادهای عمومی و سمن ها این بار سنگین مسئولیت حقوق شهورندی را مدنظر قرار دهید و ۶ ماه یک بار به مدیر جمهور و سال یک بار به مردم گزارش دهید و اگر زنده ماندیم به همه کمک کنیم تا پرسشها را حل کنیم.

واژه های کلیدی: قانون | اینترنت | استاندارد | حسن روحانی | رئیس جمهور | قانون اساسی | حقوق شهروندی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog