تنبیه کردن ترکيه امارات صادرات انگلستان

تنبیه کردن: ترکيه امارات صادرات انگلستان آمار گمرک اخبار اقتصادی آمار صادرات گمرک صادرات به انگلستان

گت بلاگز اخبار پزشکی کفش‌های دارای زیره منحنی قاتل کمردرد

محققان دریافتند کفش‌های دارای زیره منحنی موجب تقویت عضلات پشت و اصلاح انحنای ستون فقرات شده است و کمردرد را کم کردن می‌دهند. 

کفش‌های دارای زیره منحنی قاتل کمردرد

کفش های دارای زیره منحنی قاتل کمردرد

عبارات مهم : عضلات

محققان دریافتند کفش های دارای زیره منحنی موجب تقویت عضلات پشت و اصلاح انحنای ستون فقرات شده است و کمردرد را کم کردن می دهند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، معمولا به بیماران مبتلا به کمردرد توصیه می شود تمریناتی را جهت تقویت عضلات پشت انجام دهند تا پایداری ستون فقرات در کمر اصلاح یابد. اکنون محققان دریافتند استفاده از کفش های دارای زیره منحنی به مدت چند ساعت در روز تاثیر همان فعالیت های فیزیکی را دارد.

در این تحقیقات که با مشارکت40 داوطلب مبتلا به درد خفیف کمر انجام شد، داوطلبان به دو گروه تقسیم شدند. از گروه اول خواسته شد به مدت 4 هفته از کفش های دارای زیره منحنی استفاده کند. ولی گروه دوم از کفش های عادی استفاده کردند. در این مدت میزان فعالیت عضلات کمر و انحنای ستون فقرات داوطلبان با استفاده از تجهیزات خاص به دقت اندازه گیری شد. سپس اطلاعات به دست آمده با اطلاعات مربوط به میزان درد کمر و ناتوانی حاصل از آن در بیماران مقایسه شد.

کفش‌های دارای زیره منحنی قاتل کمردرد

بر اساس نتیجه های حاصل از این آزمایش استفاده از کفش های دارای زیره منحنی به مدت چند ساعت در روز موجب اصلاح اوضاع سلامت افراد مبتلا به کمردرد می شود.

اکنون محققان در تلاشند تا این آزمایش را با گروه بزرگتری از داوطلبان و جهت مدت زمانی طولانی تر انجام دهند تا از نتیجه های به دست آمده اطمینان حاصل کنند.

محققان دریافتند کفش‌های دارای زیره منحنی موجب تقویت عضلات پشت و اصلاح انحنای ستون فقرات شده است و کمردرد را کم کردن می‌دهند. 

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Clinical Rehabilitation انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: عضلات | کمردرد | استفاده | داوطلبان | ستون فقرات | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog